הקטן
גופן
הגדל
גופן

 
זמרשת בגימל

פתיחה בנגן חיצוני


ביצוע: צוות זמרשת
שנת הקלטה: 2009

 ברק מראיין את נורית גלרון בתכנית ברשת גימ"ל, מוצאי ראש השנה תש"ע.



הקלטות נוספות

פתיחה בנגן חיצוני

ביצוע: צוות זמרשת

פתיחת התכנית. המגישה: יהודית בן יעקב.



פתיחה בנגן חיצוני

ביצוע: צוות זמרשת

קצת על "זמרשת".



פתיחה בנגן חיצוני

ביצוע: צוות זמרשת

ברק מדבר.



פתיחה בנגן חיצוני

ביצוע: צוות זמרשת

אביתר וגלי מדברים על "שיר אביב".

על השיר

לפניכם קטעי המעבר מהתכנית "זמרשת בגימל" ששודרה במוצאי פסח, 9.4.2009. בתכנית שידרו גלי, אביתר, ברק ויאיר מזמרשת 3 שעות של שירים מלפני קום המדינה. שדרנית: יהודית בן יעקב. טכנאית שידור: גלית אמירה. ותודה לנעם גילאור, מנהל רשת גימ"ל, על ההזדמנות.

 

רשימת השירים לפניכם:

שעה ראשונה

   1. שיבולת בשדה – רן ונמה
   2. פנה הגשם – שלישיית שריד
   3. שאי ברכה – הגבעטרון
   4. ניצנים נראו בארץ (לחן לוי תנאי) – עירית ענבי
   5. אנא פנה דודך (לחן אלדמע) – רן ונמה
   6. דודי לי (לחן נירה חן) – שושנה דמארי
   7. דודי צחי ואדום (לחן עמירן) – אסנת פז והגבעטרון
   8. הללויה (הגיעה עת אביב) (מילים יוסף אחאי, לחן צרפתי?) – ששי קשת
   9. האביב הולך ובא (מילים ולחן רבינא) - נתיב הזמר
  10. הר וכר הוריקו (יוסף אחאי ללחן טטרי) – אילקה ואביבה
  11. שיר אביב (מילים היינה, לחן מנדלסון, עברית גולדברג) – אסתר עופרים
  12. אגלי טל (משה פישביין ויזהר ירון) – תמר רז
  13. אל השמש (כצנלסון, גרינשפון) – חני דינור ורמי הראל
  14. עוד שדי פורח (פניה ברגשטיין, דוד זהבי) – עוזי מאירי
  15. סוסים (יחיאל היילפרין, יואל אנגל) - שמרית חסיד
  16. משאת נפשי (מרדכי צבי מאנה, עממי) – יהורם גאון
  17. אל הציפור (ביאליק, עממי יידי) – נחמה הנדל
  18. מה דודך מדוד (שיר השירים, לחן אדמון) – יזהר כהן וגלי עטרי
  19. שפעת פרחים (יוסף אחאי, יוהן הרמן שַיין) – שהם
  20. התבשר רועה (מילים ולחן מתתיהו שלם) – אילקה רווה
  21. שיר התנופה (מילים ולחן מתתיהו שלם) – רננים
  22. שומר מה מליל (מילים ולחן מתתיהו שלם) – אילקה רווה

 
שעה שנייה

   1. פתחו את השער (קדיה מולודובסקי, נחום נרדי, עברית פניה ברגשטיין)
   2. פנינו אל השמש (יצחק שנהר, דניאל סמבורסקי) – חבורת שירי תנועות הנוער
   3. האינטרנציונל (מילים אֶזֶ'ן פוֹטייה, לחן פייר דה-גייטר, עברית שלונסקי) - רננים
   4. אני מאמין (שאול טשרניחובסקי, טוביה שלונסקי) – אריק לביא
   5. שורו הביטו וראו (מילים ולחן זלמן חן) – הגבעטרון
   6. פה בארץ (מילים: מוריס רוזנפלד, לחן: חנינא קרצ'בסקי על-פי הרמן צבי ארליך, עברית ישראל דושמן) – רננים
   7. הבו לבנים (אלכסנדר פן, מרדכי זעירא) – המקהלה והתזמורת של הקיבוץ הארצי
   8. שירה הנוער (יצחק שנהר, דוד מערבי) – חבורת שירי תנועות הנוער
   9. שיר המחנה (אברהם לוינסון, דוד זהבי) – חבורת שירי תנועות הנוער
  10. אנחנו (נבנה ארצנו) (מילים ולחן משה ביק, עברית אברהם לוינסון) – מקהלת האופרה
  11. חושו אחים חושו (יחיאל פינס ללחן עממי) – זמרי אפי נצר
  12. פז כולה רז כולה (קדיש יהודה סילמן, עממי יידי) – שלמה ארצי עם רננים
  13. אנחנו שרים לך (יעקב אורלנד, דוד זהבי) – יהורם גאון
  14. אם אשכחך (מנחם מנדל דוליצקי, עממי) – עוזי מאירי
  15. שיר בוקר (נתן אלתרמן, דניאל סמבורסקי) – חבורת שירו שיר
  16. שאו ציונה (נוח רוזנבלום, נוח זלודקובסקי) – תזמ"צ
  17. שיר המעלות (תהלים קכ"ו, פנחס מינקובסקי) – מקהלת לירון
  18. עתידות (יצחק כַּהַן, חניא קרצ'בסקי) – המקהלה הלבנה
  19. שירו נא המשוררים (ישראל דושמן, עממי) – אופירה גלוסקא
  20. בארץ הצבי (אריה לייב יפה, עממי) – רננים

 
שעה שלישית – ופסח והגדה

   1. בשורה טובה (יעקב פיכמן, דניאל סמבורסקי) – הילדה עירית
   2. שמחה רבה (בלהה יפה, ידידיה אדמון) – יפה ירקוני
   3. באגוזים נשחקה (יצחק כצנלסון, יואל ולבה) – אבנר קנר
   4. נרימה נס (אדמון) – דורית ראובני
   5. משה בתיבה (קדיש יהודה סילמן, עממי) - יפה ירקוני
   6. משה בתיבה (סילמן, לחן נסימוב) – יעל אילת
   7. שלח את עמי (אפרים דרור, עממי כושי) - יעל אילת
   8. אליהו הנביא (יש לנו אב) (זלמן שניאור, חנינא קרצ'בסקי) – דורית פרקש
   9. הפלא ופלא (יעקב קמזון, ידידיה אדמון) – אהובה צדוק
  10. חד גדיא (על גבע רם) (לוין קיפניס, ידידיה אדמון) – הדסה סיגלוב
  11. חד-גדיא (האזינו) (בנימין כספי, לא ידוע) - נאוה ושות'
  12. חד גדיא (אבינו הזקן) (ישראל דושמן, יצחק פירוז'ניקוב) – רננים
  13. אליהו הנביא (מסורתי עממי) – סדר יגור
  14. עבדים היינו (מן ההגדה, שלום פוסטולסקי) – סדר יגור
  15. בכל דור ודור (מן ההגדה, לא ידוע) – סדר יגור
  16. מה נשתנה (לחן מסורתי) – הדסה סיגלוב
  17. בצאת ישראל (מן ההגדה, ידידיה אדמון) – יהורם גאון ומקהלה
  18. והיא שעמדה (לחן מסורתי) – אביהו מדינה ועוזי חיטמן
  19. קרב יום (יָנַי, עממי) – רננים
  20. זמר לפסח (לוין קיפניס, צבי בן יוסף) – מרים אביגל
  21. טעם המן (יצחק נבון) – שושנה דמארי
  22. שיר הפרטיזנים (מילים הירש גליק, לחן דימיטרי פוקראס, עברית אברהם שלונסקי) – דורית ראובני, אופירה גלוסקא ורננים


גם במוצאי ראש השנה תש"ע היה לנו הכבוד להתארח באולפן רשת ג', במתכונת דומה לזו של מוצאי פסח. וזה מה ששידרנו:

 

שעה ראשונה

 

1.שנה חדשה – י.ירקוני  [ש.בס/עמירן]
2.לראש השנה – מ.אביטל [ש.בס/ולבה]
3.שנה טובה – הדסה סיגלוב [קיפניס/נרדי]
4.לשנה טובה תיכתבו – הדסים  [תפילה/חיים קירש]
5.מחרוזת שנה טובה – רננים 
6.תכלה שנה – הדסים  [שרה לוי תנאי]
7.שמחו נא – גבעטרון [מתתיהו שלם]
8.תפילת גשם- מקהלת העפרוני [קיפניס/יצחק אדל]
9.יורה יקר – עידית סולקין [נוסח עברי: יוסף אחאי / מוצארט]
10.רוח, ענן – מקהלת תלמידים מבי"ס לאמנויות ת"א  [אהרון פישקין/סמבורסקי]
11.שמש נחבא – אולפן [ל"י/קרצ'בסקי]
12.שיר הגשם – פרקש  [גולדברג/ולבה]
13.היורה שמע נא – צפרירה ירוני (תודה לרוני גואל) [משה דפנא/עמירן]
14.אורחים לחג – מרים אביטל [קיפניס(עברית)/ורשבסקי]
15.עץ הרימון – ל. סיטין  [אורלנד/עממי בוכרי+אדמון]
16.רוב ברכות – גבעטרון (נחצ'ה)  [מתתיהו שלם/עממי חסידי]
17.סוכת דוד – רננים  [מקורות/אדמון]
18.סוכות (פטיש מסמר) – מ. אביטל  [עמנואל הרוסי/נרדי]
19.חג אסיף (כן יוסיף) – הדסים  [שרה לוי/משה רפפורט]
20.אסיף וסוכות (משדה ומגן) – כרמלה בר נץ  
21.מחרוזת בנות חווה  [שרה לוי/עמירן]

שעה שנייה: עמנואל עמירן 
1.שנה חדשה – רננים
2.מי ברכב – דליה עמיהוד  [רפאל ספורטה]
3.כי תבוא – מ. אביגל  [אברהם ברוידס]
4.כי מציון – חי  / רינת  [מיכה] – הולחן 
5.ושאבתם מים – לחן מוכר - אנסמבל קורל [ישעיהו]
6.ושאבתם מים – לחן שני - אולפן
7.מה טובו – אולפן [במדבר]
8.השקיפה ממעון קודשך – רננים  [דברים]
9.אל תראוני  - ח. אהרוני  [שה"ש]
10.הללויה – הדסים  [ירמיהו]
11.קול רינה – משמרות 
12.אל המעיין – ותיקי "המחנות העולים" (מנשה הראל, עזרא כדורי) [יעקב דוד קַמְזון]
13.מגן וגן – שירולי [יעקב דוד קמזון]
14.חנוכה – הדסים  [שרה לוי]
15.מכבים פה בונים – הילה בן משה  [שרה לוי]
16.סביבון – ותיקות  [שרה לוי]
17.כך עושים אזני המן – יעל אילת  [קיפניס]
18.שקדייה –  ציונה קיפניס ואמירה ארזי [יחיאל היילפרין]
19.כל הארץ דגלים – יעל אילת  [רפאל ספורטה]
20.גוזו גז – ברכה צפירה  [שרה לוי]
21.אל הקציר – ותיקי גבעטרון  [שרה לוי]
22.הדובים – סוניה גולד [לוין קיפניס]
23.חידות – סוניה גולד  [שרה לוי]
24.אל תכה – אהובה צדוק (ילדות: שרה ורחל)  [שרה לוי] 

שעה שלישית
1.שנה חדשה – לי-רון
2.עמק עמק עבודה – גבעטרון [אלף ארי וולף]
3.מר-חשוון – דורית פרקש (קיפניס/קרצ'בסקי) 
4.ריח דבש וריח מנתה – ירקוני וילדים [לאה דגנית(עברית)/ולנטין אלכסייביץ' מאקארוב) 
5.חמש שנים על מיכאל – אהובה צדוק  [יצחק קצנלסון/עממי יידי]
6.תשרי סבא – צאצאי רחובות   [הרוסי/חסידי]
7.רחובות את ביהודה  – צאצאי רחובות  [ל"י/עממי]
8.אדון הסליחות – אולפן [תפילה/ספרדי ירושלמי]
9.כי הנה כחומר – החזן זלמן ברונסטן/חב"ד  [תפילה/שלום חריטונוב]
10.אבינו מלכנו – אריק מוזס  [תפילה / עממי אשכנזי]
11.יעלה – מקהלת המדרשה למוזיקה במכללת לוינסקי [תפילה/אנגל; ע: א.לבנון]
12.יעלה תחנוננו – חזג   [תפילה/מסורתי עממי]
13.כינרת – המיולה  [אביב ברזילי/עמירן]
14.כינרת – יוסף שפינדל   [פן / זעירא]
15.אגדה – יוסף שפינדל [פיכמן/קרצ'בסקי]
16.ספיח – אילנה רובינא  [רחל/שרת]
17.שיר החי"ל – חבורת בית רוטשילד [זעירא/אורלנד]
18.שיר סיום: שורו, הביטו וראו –  אולפן [זלמן חן]
 

 


כל מידע נוסף אודות השיר, כולל הערות, סיפורים, צילומים – יתקבל בברכה לכתובת evyatar@zemereshet.co.il.




© זכויות היוצרים שמורות לזֶמֶרֶשֶׁת ו/או למחברים ו/או לאקו"ם